فیش حقوقی بازنشستگان کشوری



دریافت فیش حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری به‌ شیوه اینترنتی انجام می‌ گردد و بازنشستگان محترم می‌توانند با اطلاعات زیر، فیش حقوقی خود را مشاهده و دریافت کنند:

اطلاعات لازم برای دریافت فیش حقوقی:

شماره دفتر کل

کد ملی

شماره حساب


فیش حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری :

فیش حقوقی

فیش حقوقی و حکم حقوقی بازنشستگان کشوری یکی از دو نوع مدارک مهمی است که جزئیات مربوط به افزایش و یا کاهش حقوق بازنشستگان کشوری را نشان می دهد. در گذشته، افراد برای دریافت فیش حقوقی خود باید به صورت حضوری به ارگان محل قبلی کار خود مراجعه می کردند؛ اما در حال حاضر روش غیر حضوری برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری روی کار آمده است که همه بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری می توانند با کمک این روش، فیش حقوقی خود را دریافت کنند.
با توجه به ایجاد یک بستر مناسب برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری نمی باشد. با توجه به اهمیت موضوع نحوه مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، در این مقاله سعی داریم شما را نحوه مشاهده و دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری آشنا کنیم. بنابراین، اگر قصد دریافت فیش حقوقی خود را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۰

نحوه دریافت

در گذشته، بازنشستگان هر ارگان و یا وزارت خانه ای، باید برای دریافت فیش حقوقی خود به مراکز مشخصی مراجعه می کردند و فیش حقوقی خودشان را به صورت حضوری دریافت می کردند؛ اما با توجه به ایجاد بسترهای مناسب، خوشبختانه، روش حضوری دریافت فیش حقوقی از میان رفت و روش دریافت غیر حضوری فیش حقوقی روی کار آمد.
در واقع، کلیه بازنشستگان کشوری می توانند با مراجعه به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۰ ، فیش حقوقی خودشان را به صورت غیر حضوری و بدون نیاز به رفت و آمد دریافت نمایند. روش غیر حضوری این امکان را به بازنشستگان می دهد که هر زمان که بخواهند، بتوانند فیش حقوقی خود را دریافت و آن را مشاهده کنند.
سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری 1400 ، سامانه ای با هدف تسهیل امور مربوط به دریافت فیش حقوقی بازنشستگان است. این سامانه برای کلیه مستمری بگیران و بازنشستگان کشوری قابل استفاده می باشد. این سامانه زیر مجموعه ای از سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir می باشد که افراد برای ورود به این سامانه ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوند، سپس به این سامانه وارد شوند. در ادامه مقاله در رابطه با نحوه ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری و نحوه مشاهده این فیش توضیحات بیشتری را ارائه می کنیم.


ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری www.cspf.ir

افرادی که قصد مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان کشوری را دارند، باید ابتدا از نحوه ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری مطلع باشند. سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، یکی از خدمات بسیار پرکاربردی است که در سایت صندوق بازنشستگی کشوری ارائه می شود. لذا تمامی افرادی که قصد دریافت فیش حقوقی خودشان را دارند، باید ابتدا به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir وارد شوند.
برای ورود به قسمت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری در این سایت، باید به قسمت خدمات الکترونیکی سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شد. برای آشنایی بیشتر شما با نحوه ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری و مشاهده فیش حقوقی، در ادامه به صورت مرحله به مرحله، مراحل ورود به این سامانه را توضیح می دهیم


نکته مهم: تنها افرادی می توانند از طریق سایت صندوق بازنشستگی فیش حقوقی دریافت کنند، که حقوق دریافتی آن ها به صورت مستقیم از طریق صندوق بازنشستگی کشوری واریز شود. در غیر این صورت امکان دریافت فیش حقوقی برای افراد وجود نخواهد داشت.

برای ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری کافیست طبق مراحل زیر پیش بروید:


۱.ابتدا یکی از مرورگرهای کروم و یا فایرفاکس گوشی تلفن همراه و یا لپ تاپ خود را باز کنید. برای دسترسی بهتر به سامانه مربوطه، بهتر است که از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده کنید.

۲.حال عبارت «سایت صندوق بازنشستگی کشوری» را در فیلد جستجوی گوگل تایپ و آن را جستجو نمایید.

۳.پس از اینکه گوگل برای شما سایت صندوق بازنشستگی کشوری را جستجو کرد، بر روی این سایت با آدرس www.cspf.ir کلیک کنید تا وارد سایت اصلی بازنشستگی شوید.

۴.برای ورود به قسمت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان، باید به قسمت درگاه خدمات الکترونیکی سایت بازنشستگی کشوری وارد شوید. برای این کار می بایست که بر روی گزینه «درگاه خدمات الکترونیکی» در بالای سایت کلیک کنید.

۵.حال به قسمت مربوط به خدمات الکترونیکی سایت وارد شده اید، برای دریافت فیش حقوقی ابتدا بر روی گزینه حقوق در بالای سایت کلیک کنید.

۶.حال بر روی گزینه «دریافت فیش حقوقی» کلیک کنید تا وارد سایت اصلی دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری شوید

نکته: در صورتی که قصد دریافت حکم حقوقی خود را دارید، می بایست در همین قسمت به جای کلیک کردن بر روی گزینه دریافت فیش حقوقی، بر روی گزینه دریافت حکم حقوقی کلیک نمایید

۷.در مرحله بعدی باید اطلاعات لازم را برای دریافت فیش حقوقی وارد کنید. اطلاعات لازم برای ورود به پورتال شخصی خود در سامانه فیش حقوقی بازنشستگان، شامل شماره دفتر کل، شماره ملی و شماره حساب بازنشستگان می باشد. بعد از وارد کردن این اطلاعات، بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

نکته: شماره حساب وارد شده باید با شماره حسابی که صندوق بازنشستگی کشوری به آن حقوق واریز می کند، یکسان باشد. در صورت اشتباه وارد کردن شماره حساب و یا هر کدام از اطلاعات دیگر، امکان ورود به سامانه برای شما وجود نخواهد داشت.

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری 1400

تا به اینجای مقاله در رابطه با نحوه ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، صحبت کردیم؛ اما بعد از اینکه به این سامانه وارد شدم؛ چگونه فیش حقوقی خود را دریافت کنم؟ و باید چه مراحلی را انجام دهم؟ در ادامه نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان را از طریق سایت صندوق بازنشستگی ذکر می کنیم

۱برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی وارد شد و طبق مراحل توضیح داده شده، به قسمت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری وارد شد.
۲پس از وارد کردن شماره دفترکل، شماره ملی و شماره حساب به پورتال شخصی خود وارد می شوید. پس از ورود به این سایت، می توانید تصویر زیر را مشاهده کنید.


۳در این قسمت، باید ماه مربوط به فیش حقوقی مورد درخواست خود را وارد کنید. به طور مثال اگر قصد دریافت فیش حقوقی خود در ماه اردیبهشت سال 1400 را دارید، این ماه را انتخاب کنید و بر روی گزینه مشاهده فیش کلیک نمایید.
۴پس از کلیک کردن بر روی گزینه مشاهده فیش حقوقی، می توانید فیش حقوقی خود را مشاهده کنید. در صورتی که قصد دریافت فیش حقوقی به صورت فایل pdf را دارید، می توانید بر روی گزینه ساخت فایل pdf کلیک کنید و در صورتی که قصد چاپ فیش حقوقی خود را دارید، می توانید بر روی گزینه چاپ فیش حقوقی کلیک کنید.

فیش حقوقی

نکات مربوط به فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۰

سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری که در این مقاله به شرح آن پرداخته شد، تنها امکان دریافت فیش حقوقی برای بازنشستگان کشوری را دارد. بازنشستگان تامین اجتماعی برای دریافت فیش حقوقی خود می بایست به سایت سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند.
امکان دریافت فیش حقوقی از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری، تنها برای افرادی مهیا می باشد که حقوق آن ها به طور مستقیم از طریق صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می شود.
برای ورود به سامانه فیش حقوقی در سایت صندوق بازنشستگی باید حتما شماره حسابی را وارد کنید که در آن حقوق شما واریز می شود.
برای ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری، بهتر است که از سیستم های ویندوزی استفاده کنید.
سایت صندوق بازنشستگی تنها سایت رسمی برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان می باشد. بنابراین، از ورود به سایت های دیگر برای دریافت فیش حقوقی خود خودداری نمایید.
برای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگی خود، حتما می بایست اطلاعات لازم را که شامل شماره دفترکل، شماره ملی و شماره حساب می باشد را در سامانه وارد نمایید. بدیهی است که بدون در دست داشتن این اطلاعات نمی توان، فیش حقوقی بازنشستگی را دریافت کرد.
بازنشستگان

نتیجه گیری:

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، یکی از مهم ترین مدارکی است که برای میزان افزایش یا کاهش حقوق بازنشستگان به آن ها ارائه می شود. در گذشته، افراد برای دریافت این فیش باید از روش حضوری اقدام می کردند؛ اما خوشبختانه با روی کار آمدن سامانه مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان کشوری ، می توان فیش حقوقی بازنشستگان کشوری را به صورت غیر حضوری دریافت کرد. در این مقاله سعی کردیم که شما را با نحوه دریافت این فیش حقوقی به صورت آنلاین آشنا کنیم تا ابهامی در این زمینه برای بازنشستگان وجود نداشته باشد.

سوالات متداول

1- برای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان کشوری باید به چه سامانه ای مراجعه کرد؟
همانطور که در مقاله هم اشاره شد برای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان کشوری باید به سامانه صندوق بازنشستگی کشور به آدرس www.cspf.ir مراجعه کرد.
2- آیا امکان گرفتن فیش حقوقی بازنشستگان کشوری به صورت غیرحضوری هم امکان پذیر است؟
بله. در گذشته برای گرفتن فیش حقوقی باید به صورت حضوری مراجعه می کرد. ولی امروز برای مشاهده فیش حقوق بازنشستگان کشوری می توان به آدرس www.cspf.ir مراجعه و به صورت غیر حضوری این کار را انجام داد.
3- چه کسانی می توانند از طریق سامانه صندوق بازنشستگی کشور فیش حقوقی دریافت کنند؟
امکان دریافت فیش حقوقی تنها برای افرادی میسر است که حقوق آن ها به صورت مستقیم از طریق صندوق بازنشستگی کشور واریز می شود.


مطالب مرتبط

درباره سامانه کاگزینی آنلاین
سامانه کارگزینی آنلاین جهت ارائه خدمات به بخش کارگزینی شرکت های دولتی و خصوصی طراحی شده است و امکانات قابل توجهی را در راستای مکانیزه کردن این بخش ارائه می نماید.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به سامانه کارگزینی آنلاین تعلق دارد