زندگی نامه ی وارن بافت


زندگی نامه وارن بافت-میلیادر بورسی و ثروتمندترین مرد جهان

زندگی نامه

همانطور که می دانید ما در سایت در مورد بیوگرافی افراد موفق مطالبی را منتشر می کنیم و تا به امروز چندین زندگینامه ی عالی را منتشر کرده ایم، بیوگرافی وارن بافت، موفق ترین مرد در زمینه ی سرمایه گذاری و یکی از پولدار ترین افراد جهان بسیار خواندنی است که در این قسمت به آن پرداخته ایم.

وارن بافت (Warren Buffett) متولد 30 اوت 1930میلادی است دومین فرزند از سه فرزند و تنها پسر خانواده است او خیلی کنجکاو بود و همانند بسیاری از تجار بزرگ استعدادش را از روزهای اولیه زندگی نشان داد
وارن بافت، یکی از مشهورترین چهره‌های دنیای سرمایه‌گذاری و سومین فرد ثروتمند در جهان است. سبک سرمایه‌گذاری او، الگوی بسیاری از فعالان اقتصادی جهان است.
وارن بافت، سرمایه‌گذار آمریکایی، فعال حقوق بشر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی است. بافت همیشه به‌عنوان یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان شناخته می‌شود. طبق آخرین آمار، ثروت بافت در بهمن‌ ۱۳۹۶ (فوریه‌ی ۲۰۱۸) حدود ۸۷.۵ میلیارد دلار گزارش شده است که او را در رتبه‌ی سوم ثروتمندترین افراد جهان قرار می‌دهد.

وارن بافت از سنین کودکی و نوجوانی علاقه‌ی خود را به سرمایه‌گذاری و فعالیت در بازارهای اقتصادی نشان داد. او تحصیلات دانشگاهی خود را نیز در این رشته‌ها ادامه داد و پس از تعدادی سرمایه‌گذاری به‌صورت همکاری، شرکت برکشایر هاتاوی که آن زمان یک کارخانه‌ی نساجی بود، خریداری کرد. او بعدا از همین نام استفاده کرده و هولدینگ بیمه و سرمایه‌گذاری برکشایر هاتاوی را تشکیل داد.
بافت از سال ۱۹۷۰ رئیس هیئت مدیره و بزرگ‌ترین سهام‌دار برکشایر است. او در اوماها، زادگاهش با القابی همچون «جادوگر»، «پیشگو» و «دانای کل» شناخته می‌شود. او به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین ثروتمندان فعال حقوق بشر نیز شناخته می‌شود. بافت با عضویت در بنیاد خیریه‌ی بیل و ملیندا گیتس اعلام کرده است که ۹۹ درصد از ثروت خود را به فعالیت‌های خیرخواهانه اختصاص خواهد داد.

بافت به‌عنوان یکی از تأثیرگذاران دنیای سرمایه، در سیاست هم فعالیت‌هایی داشته است. او در آخرین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از هیلاری کلینتون (نامزد حزب دموکرات) حمایت کرد و تاکنون یکی از منتقدان اصلی دونالد ترامپ بوده است.


بیوگرافی


دوران کودکی وارن بافت

وارن بافت در سال 1930 به دنیا آمد، به تاریخ شمسی می شود سال 1309.
او در 6 سالگی شش جعبه ی کوکا کولا به قیمت 25سنت از مغازه ی پدر بزرگش خرید و هر بطری را به ازای یک سکه پنج سنتی فروخت وارن تحصیلات خود را در مدرسه ی ابتدایی رزهیل شروع کرد.
در سال 1942 پدرش در انتخابات کنگره امریکا انتخاب شد و به همراه خانواده به واشنگتن دی سی نقل مکان کردند وارن بافت دوران راهنمایی اش را در مدرسه ی آلیس دیل بود او در سال 1943 به اداره مالیات به دلیل گرفتن مالیات 35 دلاری برای دوچرخه اش اعتراض کرد و سرانجام موفق شد مالیات 35 دلاری دوچرخه اش را حذف کند او همچنین در سال 1947از دبیرستان وودروویلسون فارغ التحصیل شد.

او با رفتن به درب خانه ها و فروش آدامس،نوشابه کوکا کولا و مجلات هفتگی شروع به کار کرد او می گوید یکی از لذت بخش ترین فروش روزنامه این بود که خودش تصمیم می گرفت از کدوم خانه شروع کند او روزی 500تا روزنامه پخش می کرد و برای هر روزنامه یک سنت می ساخت او دوست داشت خودش رئیس خودش باشد.

اولین خرید سهام وارن بافت

همچنین او برای مدتی در مغازه پدر بزرگش مشغول بود در 11سالگی سه سهم از سهام یک شرکت را به قیمت هرسهم38دلار برای خود و خواهرش بزرگش خرید و در مدت کوتاهی بعد از خرید سهام قیمت هر سهم به27دلار کاهش یافت اما وارن هیچ اقدامی نکرد تا این که هر سهم به 40دلار رسید و او خیلی سریع آن ها را فروخت اما خیلی زود از این کار پشیمان شد.

چون پس از مدت کوتاهی به 200 دلار رسید او خیلی زود وارد تجارت شد او اولین کتاب سرمایه گذاری که خواند در دفتر پدرش بود پیش از فراغت از تحصیل در مدرسه یک دستگاه ماشین بازی برای سرگرمی کودکان اجاره کرد و به وسیله ی آن ده ها هزار دلار به دست آورد که با آن چهل هکتار زمین کشاورزی خرید و آن را به کشاورزان اجاره داد.


پدر وارن بافت (Howard_Buffett) نام داشت. او تمایل زیادی داشت تا وارن برای ادامه تحصیل به دانشکده علوم اداری و بازرگانی دانشگاه پنسیلوانیا برود اما وارن دو سال به دانشگاه نرفت او عقیده داشت بیشتر از استادها می داند وقتی پدرش در مبارزات مجلس شکست خورد وارن به خانه شان در اوماها(نبراسکا) برگشت و برای ادامه ی تحصیل به دانشگاه نبراسکا رفت و با این که تمام وقت کار می کرد درمدت سه سال موفق شد فارغ التحصیل شود.

در سال 1951به دلیل سن کم دانشگاه او را نپذیرفت و وارن برای فوق لیسانس مجبور شد به دانشگاه کلمبیا برود او از دو استاد ساخته شده در تحصیل اوراق بهادار بنجامین گراهام و دیوید داد استفاده برد بن گراهام در طول دهه 1920به دلیل داشتن تفکرات نو در زمینه ی بازار سهام خیلی زود به عنوان یک سرمایه گذار و تحلیل گر بزرگ معروف شد.

او به دلیل بی خطر بودن سهام های ارزان به دنبال آن ها بود او بعد از فارغ التحصیلی تصمیم گرفت تا برای گراهام رایگان کار کند اما او نپذیرفت بعد از رد شدن پیشنهاد کار توسط گراهام در وال استریت به عنوان دلال سهام مشغول کار شد او با استفاده از درآمد کم پمپ بنزین خرید اما چنان که انتظار می رفت بازدهی نداشت.

وارن بافت به خانه اش در اوماها برگشت و در بنگاه پدرش مشغول به کار شد و در سال 1952 با سوزان تامپسون ازدواج کرد و آنها یک آپارتمان به مبلغ ماهیانه 65 دلار اجاره کردندو آن خانه مخروبه بود و در سال 1953فرزند اول بافت متولد شد و حاصل ازدواج آن ها 3 فرزند بود.

او برای کسب درآمد در دانشگاه اوماها شروع به تدریس کرد. وارن قبل از شروع تدریس برای غلبه بر ترس حرف زدن در جمع و مکان های عمومی یک دوره آموزش با دیل کارنگی(نویسنده کتاب آیین دوست یابی) گذراند.

و در سال 1954بن گراهام استاد دانشگاه بافت از او دعوت کرد تا با حقوق سالانه 12000دلار برای گراهام کارکند بعد از مدت ها به آنچه که می خواست رسید وارن بافت و همسرش در حومه ی نیویورک خانه ای اجاره کردند و در سال 1956بافت با تمام سرمایه ی خود به اوماها برگشت و موسسه ی سرمایه ی بافت را تاسیس کرد.
او در سال 1957مالک سه شرکت و در سال 1958موسسه ی سرمایه گذاری بافت صاحب 7شرکت شد و در سال 1962به یک میلیونر تبدیل شد او تمامی شرکت ها را دریک شرکت منسوجات به نام برکشایرهاتاوی تلفیق کرد در سال 1966شرکای بافت سهام برکشایرهاتاوی را به ارزش هر سهم 14/86دلار خریدند او در اواخر سال 1966پذیرش سهامدار جدید را در شرکت ممنوع کرد.

مدیر برکشایر هاتاوی

مالک شرکت برکشایر هاتاوی

در فاصله ی سال های 1965 تا 1975ارزش هر سهم از برکشایر از 20دلار به 95 دلار رسید در طول این دوره بافت که صاحب 29 درصد از سهام برکشایر بود توانست 14درصد دیگر از سهام شرکت را بخرد و سهام او و همسرش که 3 درصد از سهام را داشت به 46 درصد رسید بافت شرکت برکشایر هاتاوی را توسعه داد و در صنایع مختلف سرمایه گذاری کرد.

وارن بافت در سال 1967برای برکشایرهاتاوی یک فروشگاه خرده فروشی خصوصی دربالتیمور خرید که مسئولیت ریاست هیات مدیره آن را به عهده گرفت برکشایر در سال1967به ازای هر سهم 10سنت سود داد.

او در سال 1970برای اولین بار رئیس برکشایر شد در سال 1979 با دارایی 140 میلیون دلار برکشایر در ABC سهام خرید هر سهم به قیمت 290 دلار بود برکشایر پس از مدتی کوتاهی فروش سهام درABC را با قیمت هر سهم 775 دلار شروع کرد و با 1/310دلار به پایان داد.
در سال 1998 بافت پیش از 7 درصد سهام شرکت کوکاکولا را به قیمت 20/1 میلیارد دلار خرید.

بخشش غیرقابل وصف ثروت خویش

او در سال 2006؛ 83درصد از دارایی خود را به بنیاد بیل و ملیندا گیتس اهدا کرد او و بیل گیتس در سال 2010 به توافق رسیدند که دست کم نصف سرمایه ی خود را وقف امور خیریه کنند او همچنین می گوید به اندازه ی نیاز به فرزندانم ثروت خواهم داد.
او در روزنامه فورچون نوشت :خوشبختی من زندگی کردن در فضایی اقتصادی است که گاه نتایج آن مایوس کننده بوده ولی مجموعا به ارتقای کشورمان کمک کرده است من در اقتصادی زندگی کردم که از کسانی که زندگی ما را با جنگ در میدان نبرد نجات داده اند با مدال شجاعت قدردانی شده است.

از معلمان افتخار آفرینی که با کمال خضوع در هر جایی از خانواده شان سپاس گزاری می کنند قدردانی می شود اما جایزه همچنین متعلق به کسانی است که با درایت اوراق بهادار بی ارزش را به سرمایه های ارزشمند تبدیل می کنند.

او معتقد است که اهدا کردن بخش عمده از ثروتی که او به دست آورده است بهترین شیوه ی قدردانی از لحظاتی است که موجب لذت او بوده است.

وارن بافت شخصیتی استثنایی است از نظر ظاهری بسیار معمولی و بیشتر شبیه استادان دانشگاه است تا فردی میلیاردر او با فروتنی زندگی می کند و فوق العاده کم و مفید سخن می گوید او به طور باور نکردنی دارای خضوع و فروتنی است

و همه ی توفیق خود را مدیون اقبال خوش خود می داند “اگر مرا در یک کشور غریبی چون بنگلادش و یا پرو ببرید خواهید دید که استعداد من هیچ گاه خودش را نشان نخواهد داد.”

از همه مهم تر او موفق ترین سرمایه گذار دنیاست ولی هیچ کس در نبراسکا به یاد ندارد که او خودش را به این نام خوانده باشد

استراتژی کسب درآمد وارن بافت

همانند بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ استراتژی بافت بسیار ساده است.او در شرکت هایی که آن ها را می شناسد و به مدیریت آن ها اعتقاد دارد و نمایی از رشد بلند مدت در آنجا پیش بینی می کند سرمایه گذاری می کند او شرکت ها و سهام هایی را می خرد که به ارزش بلند مدت اعتقاد دارد و این استراتژی ساده بافت را به سومین ثروتمند جهان بدل ساخته است.

و همین طور او در دوره ای دومین ثروتمند جهان بوده است او به قرار گرفتن در موقعیت متفاوت با دیگران مشهور و این بدان معناست که اگر گروه زیادی در یک سکه سرمایه گذاری می کنند بافت در مقابل
همه ی آنان در روی دیگر سکه سرمایه می گذارد

او از سرمایه گذاری در دنیای کام خودداری کرد و وارد بازی دنیای مجازی نشد سرمایه گذاری های او همواره نشان داده است که در میان مدت و بلند مدت موفق بوده گرچه گاهی در کوتاه مدت به نظر اشتباه بوده است.

معمولی ترین میلیارد دنیاست

او در خانه ای زندگی می کند که در سال 1985 به مبلغ 31500دلار خریده زندگی می کند وارن بافت خانه ای گران تر در لاگونابیچ در ایالت کالیفرنیا داردکه در سال 2004خریداری کرده است او برای شام همبرگر می خورد و برای نوشیدنی کوکا می نوشد و همین طور وارن بافت اتومبیل شخصی خود را می راند او هرگز با جت شخصی سفر نمی کند اگرچه مالک بزرگترین جت شخصی دنیاست .
او در سال 1989 برای خود یک جت شخصی خرید و نام آن را بی دفاع نامید و برای نشان دادن واکنشش به انتقاداتی که برخی از او به عمل می آورند کاریکاتوری فکاهی از چهره ی خود را برروی آن نقاشی کرد.

همچنین او می گوید پول خود را به خاطر چیز های غیرضروری هدر ندهید تنها به خاطر چیزهایی خرج کنید که واقعا به آن ها نیاز دارید باتوجه به این که ثروتمند ترین فرد در جهان است هنوز تصویرمردی بی ریا به خوبی در ذهن همگان جا دارد

مردم برای او طرح های متفاوت می فرستند و او به آن طرح ها با تمرکز لازم پاسخ می گوید و به کارت ها و طرح هایی که به دستش می رسد هیچ گاه با بی توجهی نگاه نمی کند و دستیاران او به طور مرتب افرادی را برای مصاحبه دعوت می کنند و در صورت لزوم با خود بافت به گفت و گو می پردازند.

او دقیقا همان چیزی را که می گوید انجام می دهد او برای خود در سال صد هزار دلار به عنوان حقوق در نظر می گیرد و این در حالی است که مدیران دیگری که به میزان چشمگیری توفیق او را به دست نیاورده اند میلیون ها دلار درسال حقوق می گیرند.
شروع فعالیت کاری
پدر وارن و استادش، گراهام، به او اصرار می‌کردند که کار در وال استریت را از ذهنش بیرون کند. وارن که علاقه‌ی زیادی به این سبک کاری داشت، به گراهام پیشنهاد کرد که به‌صورت رایگان برای شرکتش کار کند؛ اما او نپذیرفت. وارن که از این پاسخ سرخورده شده بود، به زادگاهش بازگشت و در مؤسسه‌ی کارگزاری پدرش مشغول به کار شد. در همین دوران، او در کلاس های دیل کارنگی شرکت کرد تا آموزه‌های او در مورد پیشرفت شخصی را بیش از پیش به معلومات خود اضافه کند. پس از مدتی وارن جوان دوره‌‌ی شبانه‌‌ای با نام «اصول سرمایه‌گذاری» در دانشگاه نبراسکا-اوکاها برگزار کرد. سن دانشجویان بافت در این دوره دو برابر سن او بود. علاوه بر موارد گفته‌شده، وارن سرمایه‌گذاری‌های متنوعیدر این دوران انجام داد که موفقیت آنچنانی نداشت.
در سال ۱۳۳۳ (۱۹۵۴ میلادی)، گراهام تغییر عقیده داد و پس از دریافت ایده‌های سرمایه‌گذاری متنوع از بافت، به او پیشنهاد کار داد. وارن نیز به‌سرعت این پیشنهاد را قبول کرد و به نیویورک رفت. حقوق او در سال اول برابر با ۱۲ هزار دلار بود که معادل امروزی آن در حدود ۱۰۹ هزار دلار است. گراهام برای وارن بافت مانند یک مربی بود که پایه و اساس سرمایه‌گذاری را به‌روشنی به او آموزش می‌داد. این استاد اقتصاد دو سال پس از جذب بافت، در ۶۱ سالگی تصمیم گرفت بازنشسته شود و شرکتش را تعطیل کند.
با تعطیلی کسب و کار گراهام، وارن بافت با کوله باری از تجربه و پشتیبانی مالی شخصی و همچنین کمک‌های دوستان و آشنایان، شرکت خودش را با نام Buffet Partnership تأسیس کرد. این شرکت سرمایه‌گذاری تا سال ۱۳۳۹ (۱۹۶۰ میلادی) تعداد شرکای خود را به هفت عدد رساند. سیاست خرید سهام در این شرکت، بر پایه‌ی آموزش‌های گراهام و با خرید سهام شرکت‌هایی که قیمتی کمتر از قیمت واقعی داشتند اجرا می‌شد. بافت در اجرای این سیاست موفق بود و علاوه بر آن از سیاست آربیتراژ نیز برای خرید و فروش سهام استفاده می‌کرد. شرکت سرمایه‌گذاری نوپای بافت از ابتدای تأسیس تا سال ۱۳۴۰ (۱۹۶۱ میلادی) توانست سود ۲۵۱ درصدی کسب کند و این رقم تا پنج سال بعدی به ۱۱۵۶ درصد رسید و بافت را در ۳۲ سالگی میلیونر کرد.

برکشایر هاتاوی

سرمایه‌گذار مشهور آمریکایی که در سال‌های جوانی با به‌کارگیری آموزه‌های استاد خود توانسته بود به شهرتی نسبی دست پیدا کند، تصمیم گرفت کسب و کار کارگزاری و جذب سرمایه‌ را تعطیل کند و مسیر سرمایه‌گذاری خود را تغییر دهد. او ابتدا سهام عمده‌ی شرکت نساجی برکشایر را خریداری کرد و با تغییر مدیر آن، همکارش کن چیس را به سمت مدیریت منصوب کرد. در سال ۱۳۴۵ (۱۹۶۶ میلادی) وارن بافت تصمیم گرفت دریافت سرمایه و فروش سهام شرکت را به‌طور کامل قطع کند.


بافت در خاطرات خود عنوان می‌کند که بدترین تصمیم زندگی‌اش، ورود به بازار نساجی بوده است. او پس از مدتی زمینه‌ی کاری برکشایر را به‌طور کامل تغییر داد و وارد بازارهای مالی بیمه شد. از خریدهای مهم این شرکت در سال‌های پیش رو، سهام شرکت واشنگتن پست بود. خرید بزرگ بعدی، سهام رسانه‌ی ABC بود که در سال ۱۳۵۷ (۱۹۷۹ میلادی) انجام شد. کوکاکولا، هدف بعدی شرکت رو‌به‌رشد برکشایر و مدیر آن، وارن بافت بود. برکشایر هاتاوی در سال ۱۳۶۶ (۱۹۸۸ میلادی)، حدود ۷ درصد از سهام کوکاکولا را به مبلغ ۱.۰۲ میلیارد دلار خریداری کرد. فروش سهام‌هایی که پیش از این خریداری شده بود، بافت را در ۵۶ سالگی وارد باشگاه میلیاردرها کرد.
ورود وارن بافت و شرکت تحت مدیریتش به معاملات آتی بازار بورس، در سال ۱۳۸۰ (۲۰۰۲ میلادی) و با تزریق سرمایه‌ی ۱۱ میلیارد دلاری آغاز شد. سود کسب‌شده از این معاملات تا چهار سال بعدی نزدیک به دو میلیارد دلار گزارش شد. در همین زمان بود که بافت اعلام کرد قصد دارد ۸۵ درصد از سهام خود در برکشایر را به مؤسسات خیریه کمک کند. در صدر این مؤسسات، بنیاد بیل و ملیندا گیتس قرار داشت.

وارن بافت در سال ۱۳۸۵ (۲۰۰۷ میلادی) اعلام کرد که قصد دارد جایگزینی جوان برای خود برگزیند تا کسب و کار سرمایه‌گذاری‌اش را مدیریت کند. او برای این تصمیم، لو سیمپسون را انتخاب کرد. البته سیمپسون آنچنان جوان نیست و تنها ۶ سال جوان‌تر از بافت است.


بحران مالی ۲۰۰۸-۲۰۰۷

بحران مالی مشهور جهان درسال ۲۰۰۷، شرکت برکشایر را نیز تحت تأثیر قرار داد. آن‌ها در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۰۸ با افت درآمد ۷۷ درصدی مواجه شدند. البته در همین سال بود که وارن بافت به رتبه‌ی اول ثروتمندترین افراد جهان رسید. یک سال بعد، بیل گیتس جایگاه خود را از بافت پس گرفت. این سال‌ها در مجموع برای تمامی سرمایه‌داران جهان، سیاه و تاریک بودند. بافت نیز از این قاعده مستثنا نبود و در ۱۲ ماه، سرمایه‌ای حدود ۲۵ میلیارد دلار را از دست داد.
خرید سهام IBM
وارن بافت در سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۱ میلادی) اعلام کرد که قصد دارد سهام شرکت کامپیوتری مشهور آی‌بی‌ام را خریداری کند. در نوامیر این سال بود که اعلام شد بافت در طول هشت ماه حدود ۶۴ میلیون سهم از این شرکت را با ارزش حدودی ۱۱ میلیارد دلار خریداری کرده است. این خرید، سهام او را در این شرکت باسابقه به ۵.۵ درصد رساند.

نکته‌ی جالب در این خرید سهام این بود که بافت پیش از این اعلام کرده بود قصد ندارد وارد دنیای فناوری شود. او اعلام کرده بود که چون سوادی در این زمینه ندارد، به این صنعت وارد نخواهد شد. به همین دلیل خرید این مقدار از سهام یکی از پیشگامان دنیای کامپیوتر، اکثر کارشناسان و فعالان دنیای سرمایه را به تعجب واداشت.

کارشناسان بر این باورند که بحران مالی تا سال ۱۳۹۱ (۲۰۱۳ میلادی) ادامه داشت. نکته‌ی مهم این است که بافت پس از این دوران سیاه توانست شرکتش را به استانداردهای پیش از این بحران برساند؛ در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۴، درآمد خالص شرکت او به ۶.۴ میلیارد دلار رسید و در این زمینه رکوردشکنی کرد.
همسر

همسر بافت

در سال 2004 سوزان در گذشت و بافت در سال 2006 با آسترید ازدواج کرد وارن در سال 2006 تنها 18 درصد از درآمدش را صرف پرداخت مالیات کرده است درحالی که کارمندان او با وجود در آمد کمتر 32 درصد مالیات پرداخت کردند

او در سال 2008 با دارایی حدود 62 میلیارد دلار به عنوان ثروتمند مرد جهان شناخته شد او سومین فرد ثروتمند در سال 2015 بوده است و همین طور او معمولی ترین میلیارد دنیاست او معاملاتی بلند انجام
می دهد که برایش میلیارد ها در آمد دارد او می گوید تمرکز همیشه بخشی از زندگی من بوده است
درس‌ هایی از وارن بافت برای موفقیت در کسب و کار و سرمایه گذاری
1-روی خودتان سرمایه گذاری کنید
از جمله مهم ترین درس هایی که می توان از زندگی وارن بافت برای کسب و کار و زندگی گرفت سرمایه گذاری بر روی خود است.وارن بافت در کلاس های سخنرانی آقای دیل کارنگی شرکت کرد و مهارت های خودش را در زمینه سخنرانی و فن بیان پرورش داد. همینطور به تخصیل در دانشگاه پرداخت.

یکی از مهم ترین ویژگی های وارن بافت این است که هر روز مدت زمان طولانی را مطالعه می کند. اگر می خواهیم در کسب و کار و زندگی پیشرفت کنیم نباید از سرمایه گذاری بر روی خودمان غافل شویم.

هیچ گاه در کسب و کاری که شناختی از آن ندارید وارد نشوید
از روش تجارت وارن بافت یادی می گیریم که فقط در کسب و کارهایی سرمایه گذاری کنیم که شناخت کافی از آن ها داریم و به خوبی آن صنعت را می شناسیم. یکی از مهم ترین ویژگی های سرمایه گذاران موفق داشتن شناخت کافی و عمیق نسبت به حوزه ای که در آن سرمایه گذاری می کنند است.
برای مثال وارن بافت در شرکت های حوزه فناوری و رایانه سرمایه گذاری نمی کند چون معتقد است این صنعت و نوع کار شرکت ها را به خوبی نمی شناسد.

بزرگ‌ترین اشتباه سرمایه‌گذاران را مرتکب نشوید

استراتژی سرمایه گذاری وارن بافت بلند مدت است و عمدتا سهام شرکت هایی را خریداری می کند که برای مدت ها آن ها را نگه داری می کند. از اشتباهات رایج افرادی که وارد سرمایه گذاری می شوند این است که با کوچک ترین تغییری در قیمت ها نسبت به فروش سهام خود اقدام می کنند. اگر می خواهیم از یکی از بزرگ ترینن سرمایه گذاران دنیا الهام بگیریم باید سعی کنیم که دید بلند مدت در سرمایه گذاری ها داشته باشیم و با نواسانات بازار دچار نوسان نشویم.

اگر می خواهید سرمایه گذار موفقی شوید لازم است که صبور باشید

جملات وارن بافت

جملات و سحنان معروف وارن بافت

1_امروز اگر کسی در سایه نشسته است بخاطر این است که کسی درختی را مدت ها پیش کاشته است

2_اگر راهی پیدا نکنید که بتوانید هنگام خوابیدن هم پول در بیاورید شما باید تا وقتی که زنده هستید کار کنید

3_قیمت چیزی است که شما پرداخت می کنید ارزش چیزی است که شما بدست می آورید

4_همیشه می دانستم که می خواهم ثروتمند باشم و حتی یک لحضه هم به این خواسته خود شک نکردم

5_زمانی که دیگران حریص هستند ترسو باشید و زمانی که دیگران ترسو هستند حریص

6_اگر چیزی را بخری که به آن احتیاج نداری به زودی مجبور می شوی چیزهایی را بفروشی که به آن ها نیاز داشته ای

7_تفاوت بین افراد موفق و افراد واقعا موفق آن جاست که افراد واقعا موفق تقربیا به همه چیز نه می گویند

8_تفاوت بین کسی که هستید باکسی که می خواهید باشید را کاری که انجام می دهید مشخص می کند

9_من اولین سرمایه گذاری ام را در سن 11سالگی انجام دادم تا آن موقع داشتم زندگی ام را تلف می کردم

10_اگر تنها 1درصد انسان ها خوش شانس باشند ما حتما خود رادر 99درصد باقی مانده قرار می دهیم

11-فقط چیزی را بخریدکه اگر بازار 10سال بسته شد ناراحت نباشید

12-سرمایه گذاری روی خودتان بهترین کاری است که می توانید انجام دهید توانایی های شما چیزیست که نمی تواند از شما گرفته شود شما می توانید هر کاری را انجام دهید اما اگر توانایی تان را گسترش دهید یک دارایی فوق العاده ارزشمند خواهید داشت که 10 ها برابر به سمت شما برمی گردد

13-قانون اول هرگز پول از دست ندهید قانون دوم قانون اول را فراموش نکنید

14-پرسود ترین سرمایه گذاری سرمایه گذاری روی خودتان است

15-بهتر است با افرادی معاشرت داشته باشی که بهتر از خودت هستند

16-لازم نیست که باهوش تر از دیگران باشیم کافیست از سایرین انضباط و مداومت بیشتری داشته باشیم

17-شما نمی توانید یک معامله خوب با یک آدم بد داشته باشید

18-اگر تجارت یک شرکت خوب عمل کند به دنبال آن سهام شرکت نیز از آن پیروی می کند

19-برای بدست آوردن شهرت به 20 سال زمان نیاز دارید و برای تخریب آن تنها 5 دقیقه زمان لازم است

20-بسیار بهتر است یک شرکت شگفت انگیز را با یک قیمت منصفانه بخرید تا این که یک شرکت منصفانه را به قیمت شگفت انگیز

21-زمان ،دشمن تجارت ضعیف و دوست تجارت قوی است چنان چه شما 20الی 25درصد سود از سرمایه خویش بدست آورید زمان دوست شماست اما اگر بازده تجارت شما پایین بود زمان دشمن شماست

22-برای آن که نتایج خارق العاده ای ایجاد کنید نیازی نیست که کارهای خارق العاده انجام دهید

23-فرصت ها به ندرت پیش می آیند زمانی که باران طلا می بارد ظرف بزرگی بردارید

24- سرمایه گذاری موفقیت آمیز نیاز به وقت نظم و صبر دارد مهم نیست که چقدر استعداد یا تلاش می کنید بعضی کارها وقت می خواهند

25- در زندگی فقط باید چندتا کاررا درست انجام بدهید تاکمی کار غلط انجام ندهید

26-بازار کوتاه مدت مانند زندان است و مکان امنی ندارد و کار در این بازار کودکانه است

27-دانش دو دشمن ثروت اندوزی را مغلوب می کند ترس و ریسک

28-اگر در چاله ای باشی مهم ترین کار این است که از کندن دست بکشی

29-فکر کنید در قایقی زندگی می کنید که دائما سوراخ می شود اگر انرژی تان را صرف پریدن در قایق دیگری کنید بهتر است تا این که بخواهید آن انرژی را صرف درزگیری سوراخ ها بکنید

30-عادت سرمایه گذاری عادت تلف کردن پول را از بین می برد سرمایه گذاری شاخص و نشانه منش و شخصیت است زیرا با احساس هدفمندی و توانایی شخص برای اداره امور خود در ارتباط است

31-هرگز در کسب و کاری که آن را درک نمی کنید سرمایه گذاری نکنید

32-مردم جذب سهام هایی می شوند که دیگران آن را می خواهند اما باید به دنبال سهامی باشید که کسی آن را نمی خواهد نمی توانید چیزی را که همه به دنبال آن هستند بخرید و بخواهید خوب عمل کند

33-یکی از دارایی های مهم و پایدار انسان آموزش است

34- آن چه را که از خرج کردن باقی می ماند نباید پس انداز کرد بلکه آن چیزی را که بعد از پس انداز کردن باقی می ماند می توان خرج کرد

35-سرمایه گذار موفق برای اشتیاق و کامیابی خود سرمایه گذاری می کند نه برای پول

36-صداقت هدیه ی گرانی است هرگز آن را از انسان های سطح پایین انتظار نداشته باشید

37-زندگی دارای 2 قانون است 1- هیچ وقت کم نیار 2- هیچ وقت قانون شماره 1 رو فراموش نکن

38-من دنبال این نیستم که از روی موانع 2 متری بپرم در عوض دنبال یک مانع 30 سانتی متری هستم تا بتوانم رویش پا بگذارم و بالاتر بروم

39- مراقب افرادی که فرمول های عجیب و غریب ارائه می کنند باشید

40- از وام های بانکی دوری کنید و روی خودتان سرمایه گذاری کنید و همواره به یاد داشته باشید که پول انسان ها را خلق نمی کند بلکه انسان ها هستند که پول را خلق می کنند

41- ریسک کنید اگر موفق بشوید خوش حال می شوید اگر شکست بخورید عاقل می شوید

42-تمام اولویت هایتان را فهرست کنید سه تای اول را نگه دارید بقیه را دور بریزید

43-چنان چه تمامی تجارت و آینده ی تجاری را بشناسید به ندرت به این روش روی می آورید آسیب پذیر ترین تجارت آن است که در آن سرمایه گذاران به امنیت زیادی نیازمند باشند

44- وقتی جزرو مد تمام می شود مشخص می شود که چه کسی برهنه شنا می کند

45-بورس محل انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبور است

46-در جستجوی آدم ها برای استخدام سه ویژگی را مدنظر قرار دهید صداقت،هوش ،انرژی اگر اولی را نداشتند دو ویژگی دیگرشان شما را نابود خواهد کرد

47- هیچ گاه عمق یک رودخانه را با دو پا آزمایش نکنید

48-سعی کنید با افرادی بهتر از خودتان وقت بگذارید با این کار به مرور زمان رفتار شما شما نیز پیشرفت خواهد کرد

10 قانون

ده قانون موفقیت وارن بافت

1-کارمورد علاقتو پیدا کن

2-عاقلانه استخدام کن

3-برایت مهم نباشه دیگران چه فکری می کنند

4-بخوان بخوان بخوان

5-حاشیه امن داشته باش

6-مزیت غیر قابل رقابت داشته باش

7-برای خودت برنامه ریزی کن

8-همیشه در حال رقابت باش

9-مدل موفقیت داشته باش

10-عشق بدون شرط

مطالب مرتبط

درباره سامانه کاگزینی آنلاین
سامانه کارگزینی آنلاین جهت ارائه خدمات به بخش کارگزینی شرکت های دولتی و خصوصی طراحی شده است و امکانات قابل توجهی را در راستای مکانیزه کردن این بخش ارائه می نماید.

© 2024 - کلیه حقوق مادی و معنوی به سامانه کارگزینی آنلاین تعلق دارد